Strada Vlad tepes este inchisa partial pentru continuarea asfaltarii

Traficul pe Strada Vlad Țepeș între străzile Nicolae Gogol și Bulevardul Independenței a fost închis luni, 17 noiembrie, circulației pentru continuarea lucrărilor de asfaltare, prin turnarea celui de-al doilea strat de asfalt și nivelarea suprafeței, precum și ridicarea la nivel a capacelor de canalizare.
De asemenea, a fost turnat deja primul strat de asfalt în continuarea acestei porțiuni a străzii Vlad Țepeș, cuprinsă între Bulevardul Independenței și Piața Oinac.
În paralel, se lucrează la înlocuirea bordurilor și a pavelelor de pe trotuare.
Tot in cadrul proiectului transfrontalier româno-bulgar ”Îmbunătățirea accesibilității Euroregiunii Ruse – Giurgiu cu Coridorul 9 Pan – european de transport”, pe prima porțiune a traseului, respectiv Șoseaua București, au fost trasate marcajele orizontale și trecerile de pietoni.
Termenul de finalizare a lucrărilor este 31 decembrie 2014.

Ultima modificare: 17.11.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Municipalitatea a urgentat racordarea la gaze pentru strazile din zona Ramadan